Zaznacz stronę

W życiu robimy wiele zakupów. Jedne większe, drugie mniejsze. Jednak chyba żaden zakup nie robi człowiekowi takiej frajdy jak zakup roweru. Oczywiście, kiedy byliśmy dziećmi rowerowe marzenia spełniali nasi rodzice czy chrzestni. Inne to były jednak czasy. Kolarki czy wszechobecne składaki, kto dzisiaj o nich pamięta. W dzisiejszych sklepach rowerowych można dostać oczopląsów od rodzaju oferowanych rowerów. Kupno roweru w dzisiejszych czasach jest prawie tak trudne, jak kupno samochodu i czasami tak samo drogie. Idąc na zakupy musimy wiedzieć co chcemy kupić i co z ty będziemy robić. Czyli jaki typ roweru i do jakich zadań będzie on przeznaczony.

Dojazd do pracy, szkoły czy na uczelnię po asfaltowych, miejskich ulicach to czynność, którą wykonamy na najzwyklejszym rowerze miejskim. Jeżeli jednak na rowerze mamy zamiar wyjeżdżać na dalsze zamiejskie trasy razem z dziećmi, dziewczyną czy znajomymi to tutaj już musimy wybrać inny typ roweru. Najbardziej odpowiedni będzie tutaj rower trekkingowy. Takie rowery często na wyposażeniu mają bagażniki wspaniale pasujące do sobotnio-niedzielnych wyjazdów poza miasto. Jeżeli chcemy zjechać z asfaltu i popędzić po polnych polach to już nam rower trekkingowy nie wystarczy. Musimy mieć typowy rower kross, na którym z łatwością pokonamy lekkie wzniesienia i pagórki. Po jakimś czasie i to nam może już nie wystarczać. Jak mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia. Chcemy spróbować się w jeździe po górach. Czyli potrzebujemy rower górski. Na początek dobrze jest zacząć od spokojniejszej wersji górala. Najlepszy będzie tutaj rower level stworzony dla początkujących rowerzystów górskich. Kiedy po paru miesiącach będziemy wiedzieli, że górska jazda to jest to musimy przesiąść się na bardziej profesjonalny rower kross level. Teraz dopiero będziemy mogli w pełni odczuć co to jest jazda po górach na rowerze.

Na koniec o bardzo ważnej sprawie, czyli o pieniądzach. Niech za podsumowanie posłuży stare powiedzeni, że co nagle to po diable. Wybór roweru ma być przemyślany i robiony bez pośpiechu.