Zaznacz stronę

Zakup roweru to zawsze ekscytujący moment w życiu każdego człowieka. Rower to pierwsze z naszych dziecinnych marzeń. Kiedy wreszcie kupujemy wymarzone dwa kółka, otwiera się przed nami zupełnie nowa perspektywa. To może być początek naszej cudownej przygody z rowerem, która może potrwać przez wiele, wiele lat. Kiedy już wreszcie mamy wpływ na zakup roweru, musimy odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jaki to mam być rower i za jaką kwotę go zakupimy.

Typ roweru, który zamierzamy kupić musi odpowiadać czynności jaką na nim zamiar wykonywać. Dojazdy na studia, do szkoły do pracy czy może jakiś wyczyn lub specyficzne podłoże. Te wszystkie czynniki decydują o rodzaju zakupu. Typów rowerów mamy bardzo dużo i każdy z nich spełni nasze oczekiwania. Jeśli faktycznie nasz rower ma służyć tylko do spokojnej jazdy po mieście, dowożąc nas do pracy, do szkoły czy na uczelnię to zdecydowanie nasze wymagania spełni rower trekkingowy. Jeśli jednak chcemy wyjeżdżać trochę dalej, ze znajomymi lub rodziną na jakiś wypad za miasto, to zdecydowanie sprawdzi się tutaj rower kross Trans. Gdy jednak większość tras, które będziemy mieli do pokonania, wiedzie nas przez drogi polne to dobrym rozwiązaniem jest tutaj kross Evado. Natomiast jeśli mamy większe wymagania i smykałkę do jazdy po terenie górzystym, najlepszym wyborem jest kross hexagon. Ten typ roweru to model, który ma zdecydowanie bardziej rekreacyjną geometrię jest polecany dla tych, którzy zaczynają dopiero przygodę z kolarstwem górskim. Rower hexagon ma terenowe opony, napędy i amortyzatory takie same jak typowe rowery górskie, jednak jadąc mamy za kierownicą bardziej wyprostowaną sylwetkę.

Kupując rower, musimy zachować rozsądek i nie spieszyć się z decyzją. Dostęp do różnego typów rowerów jest ogromny, więc możemy być podczas zakupów bardzo wybredni. Duży wpływ na zakup wymarzonych dwóch kółek ma oczywiście zasób pieniędzy, którymi dysponujemy. Decydując się na zakup, musimy wiedzieć ile możemy wydać. Nie dajmy się uwieść sprzedawcy i kupujmy to, co nam przyniesie radość i spełnienie marzeń.