Zaznacz stronę

Jeżeli ktoś chce sobie kupić rower, by aktywnie spędzić czas, to jest to bardzo dobry pomysł. Jazda na rowerze o wiele lepiej działa na organizm niż zwykły marsz, a jednocześnie nie jest aż tak obciążająca dla stawów, jak na przykład bieg. Do tego, jeżeli jeździmy po jakichś urokliwych ścieżkach rowerowych, obszernych parkach czy zalesionych terenach, to też jest to świetne, rekreacyjno-krajoznawcze spędzenie czasu. Aktywny kontakt z naturą to zawsze najlepsze, co można robić.

Pozostaje tylko pytanie jaki kupić rower i tutaj praktycznie każdy sprzedawca sprzętu rowerowego powie, że na tym sprzęcie się nie oszczędza. Jasne, można iść do marketu i kupić jakiś bubel za 400 zł, ale wtedy więcej spędzimy przy rowerze z narzędziami niż podczas jazdy nim. O wiele lepiej jest kupić coś sprawdzonego i naprawdę wysokiej klasy, jak na przykład rower Kross. Oczywiście trzeba mieć świadomość tego, że takie rowery zaczynają się gdzieś od 2 tysięcy złotych aż do kilkunastu, ale kupujemy naprawdę pojazd solidny i to na lata. Polecany jest na przykład Kross Vento.

Rowery Kross posiadają w swoich szeregach dużo różnych modeli, dlatego na pewno każdy dopasuje coś dla siebie. Są rowery typowo terenowe, tak zwane górskie, są rowery enduro, czyli łączące jazdę terenową z szosową, są też typowo szosowe, turystyczne, miejskie, skierowane konkretnie dla kobiet, a nawet elektryczne. Szczególnie te ostatnie są ciekawe, będąc skierowanymi do osób starszych oraz osób o ograniczonej nieco sprawności fizycznej.