Zaznacz stronę

Ktoś kiedyś bardzo mądrze powiedział, że życie polega na spełnianiu swoich marzeń. Jednym z pierwszych dziecięcych marzeń każdego z nas jest rower. Dawniej oczekiwanie na komunię było wprost oczekiwaniem na wymarzony rower, który mieliśmy dostać od chrzestnych. Dziś to brzmi jak stara baśń, ale na zakup roweru każdy nadal czeka z utęsknieniem i ma z tym związane pewne marzenia. Kiedyś na rynku nie było tyle typów rowerów co dziś. Królowały kolarzówki i składaki. Współczesny rynek rowerowy jest ogromny i oferuje właściwie wszystko, co sobie wymarzymy. Musimy więc mieć sprecyzowane wymagania co do funkcji roweru i oczywiście odpowiednią ilość gotówki. Rower współcześnie to dość droga inwestycja i dlatego wymaga dokładnego przemyślenia.

Musimy przede wszystkim wiedzieć, po co kupujemy rower. Jeśli rower ma służyć tylko jako środek lokomocji do zakładu pracy czy miejsca nauki po zwykłych asfaltowych ulicach to w zupełności wystarcza tutaj rower miejski. Gdy jednak mamy zamiar tym rowerem odbywać sobotnio-niedzielne wycieczki za miasto ze znajomymi bądź rodzinką to musimy wybrać rower trekkingowy. Jeśli marzeniem naszym jest zjechanie z wygodnego asfaltu i podążyć dróżkami polnymi to na pewno przydatny będzie rower kross. Na pewno nie wszystkim jazda po łąkach będzie wystarczać. Niektórzy potrzebują większych wrażeń, czyli jazdy w terenie górzystym. Na początek warto rozglądnąć się za czymś pośrednim między rowerem górskim a crossowym. Wartym uwagi może być rower level dla początkujących miłośników górali. Kiedy już dobędziemy doświadczenie możemy przesiąść na bardziej wymagający kross level. Tutaj już możemy pozwolić sobie na bardzo ekscytujące wyprawy rowerowe.

O wszystkim decydują jednak pieniądze. Mając na uwadze kupno roweru musimy ten temat poważnie przemyśleć. Najpierw musimy określić nasz budżet. Potem dostosować do niego nasze wymagania. Dopiero wtedy możemy iść na zakupy. Bądźmy podczas nich bardzo wybredni i przede wszystkim nie spieszmy się. Pośpiech jak mówią mądrzy ludzie jest złym doradcą.

Więcej dowiesz się na: https://sklep.biker-house.pl/rowery/rowery-kross.html