Zaznacz stronę

Rower i jeszcze raz rower jest to motto, które przysługuje nam od paru ładnych lat. Są kraje jak na przykład Holandia, które bardzo mocno rozwinęły właśnie ten segment w swoim kraju dzięki ścieżką rowerowym czy nawet stoiskom rowerowym w centrum miasta gdzie każdy może sobie podejść i wypożyczyć rower za określoną stawkę. W Polsce też coraz częściej można spotkać się z takimi stoiskami i są nawet tak zwane promocyjne minuty, czyli jak na przykład mieście Poznań do 20 minut można jeździć za darmo. Jednak są to rowery Kross miejskie i nie często są one zniszczone, czy też po prostu uszkodzone. Sam w swoim życiu miałem przypadek gdzie na 7 rowerów, które były dostępne żaden nie był sprawny do użytku i mimo to, że miałem pieniądze na koncie to nie wypożyczyłem roweru. No dobra ale jeśli są to rowery Kross miejskie to jak ktoś chce pojechać gdzieś dalej to jednak musi mieć swój własny rower, bo jeżdżenie rowerem miejskim po lesie raczej nie należy do przyjemniejszych.
Jeśli chodzi o zakup leśnego pojazdu to polecam rower hexagon, czy inaczej mówiąc kross hexagon. Jest to rower przeznaczony do jazdy leśnej i dla osób, które nie mają bardzo dużych wymagań jeśli chodzi o poziom trudności trasy. Rower kross jest bardzo często polecany dla amatorów, ponieważ jego specyfikacja pozwala na zmieniane wielu cech w nim jak na przykład opony czy błotniki. Cena takich rowerów waha się od 1500 do około 2000 złotych i jeśli chodzi o rower górski i nowy to jest to cena dość przystępna, gdyż w obecnych czasach i powrocie rowerów do miast bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się rowery Kross miejskie. Rower Hexagon jest bardzo często polecany przez osoby sprzedające rowery Kross, ponieważ jest to sprawdzona marka i kupując ją mamy większą pewność, że sprawdzi się w terenie.
Rower kross jest to rower górski i w skład w niego wchodzi rower na przykład Hexagon czyli marki, która jest znana na całym świecie, a na pewno w Polsce. Cena takich rowerów jest dość przystępna i jeśli amator chce kupić sobie rower tylko i wyłącznie do rekreacji to jest to model polecany.